Konu MAKEDONYADA TIP OKUYAN VAR MI ? YADA GİDECEK OLAN ? 2012-08-06 (12:04)
ÜSKÜP KİRİL İ METODİ ÜNİVERSİTESİ
St.KLİMENT OHRİDSKİ ÜNİVERSİTESİ
GOCE DELCEV ÜNİVERSİTESİ

BU ÜNİVERSİTELERDEN HERHANGİ BİRİNDE TIP OKUYAN VAR MI ?
VARSA SORMAK İSTİYORUM DİL ÖĞRENMEK KOLAY MI AYRICA YAŞAM KOŞULLARI NASIL DENKLİK VARMI MAKEDONYADAN HERHANGİ BİR ÜLKEYE GİDİP ÇALIŞMA İMKANI BULABİLİRMİYİZ MEZUN OLUNCA
ÇÜNKÜ ŞÖYLE BİRŞEY DUYDUM MAKEDONYA DİPLOMASI BİR İŞE YARAMIYORMUŞ BEN CERRAH OLMAK İSTİYORUM ALMANYA VEYA TÜRKİYEDE ÇALIŞMAK İSTESEM BU OLABİLİR Mİ ?
İNSANLARI NASIL YURT VAR MI ORADA FAZLA GİDEN TÜRK VAR MI VE BU YIL YADA GELECEK YIL GİDECEK OLAN VAR MI ?

LÜTFEN CİDDİ YARDIMCI OLACAK BİRİ ÇIKSIN Tarafsız
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu tıp okuyan varmı makedonyada ?? 2012-10-27 (14:24)
selam merhaba onu bende araştırıyorum ama yeterli bilgi yok ya internette detaylı birşey yok :S banada haber verir misin?
Konu Makedonyada Tıp Eğitimi 2012-10-27 (22:25)
Makedonya Kiril Metodi,Klement Ohidski ve Goce Delcev Üniversiteleri devlet üniversiteleridir ve YÖK denkliği mevcuttur.
Makedonya Eğitim sistemi Bologna uyumludur,yani eğitim sistemi tamamen AB uyumludur.Makedonya Üniversitelerinden mezun olan öğrenciler YÖK denkliğini aldıktan sonra Türkiyede istedikleri kurumda veya özel sektörde çalışabilir.
Makedonya da TIP eğitimi sadece Kiril Metodi üniversitesi,Goce Delcev Üniversitesi ve Tetova Devlet üniversitesinde verilmektedir.Klement Ohridski üniversitesinde ise sadece Yüksek Hemşirelik bölümü verilmektedir.
Makedonya Eğitim sistemi AB sistemine uyumlu olduğu için ve diplomaları bütün AB ülkelerinde geçerlidir.Bu üniversitelerimizden mezun olan öğrenciler istedikleri ülkede çalışabilmektedir.

Makedonya da öğrenci yurtları yetersizdir.Bu nedenle ülkeye gelen yabancı öğrenciler,eşyalı ve uygun fiyatlı kiralık evlerde kalmaktadır.2-3 kişinin kalabildiği evlerin kirası ortalama 250-300 € arasıdır ki bu ücreti evde kalacak olan öğrenciler aralarında paylaşmaktadır.

www.vizyonegitim.com

info@vizyonegitim.com
Konu 2012-11-23 (07:16)
kiril metodide diş hekimliği okuyorum açıkçası diploma geçerli ama dersler çok agır makedonlar zor okuyorlar hatta okuyamıyorlar dilini çözmek zor çok aptal dilleri var 8 tane kelimeyi evirip çevirip kullanıyolar açıkçası buraya gelmeyi düşnüyorsanda şirketlerle felan hiç muhattap olma kendi işlemini kendinde yapabiliyorsun şirketler biz öyle yaparız böyle ederiz diyorlar ama bi şey yapamazlar resmi daireler çok yavaş işliyorlar o yüzden işlemlerin çok agır gider ucuz dediklerinede bakma türkiyeyle neredeyse aynı standartlarda
Konu MAKEDONYADA EĞİTİME HAYIR (Aziz Kiril ve Metodiy Üniversitesi 2013-12-16 (18:58)
http://www.turkstudent.net/board/topic/113624/makedonyada-egitime-hayir-aziz-kiril-ve-meto