Konu KYK Yurt Sonuçları açıklandı, şimdi napıcaz yedektekiler? 2012-09-03 (14:12)
Arkadaşlar ,

Dün itibariyle Kredi Yurtlar Kurumu Yurt basvuru sonuçları açıklandı hem ara sınıfların hem yeni kayıtların , ikisinie de içeriyor.

Peki şimdi ne olacak,? Asildekilerin dertlenmesine gerek yok direk gidip kayıt yapabilirler. Ancak beim gibi (ara sınıf) yedekte olan arkadaşların düşünüp birşey yapması gerekiyor.

Benim genel yurt yedek sıram: 1803. Ekim -Kasıma kadar sana yurt çıkar diyenler çok. O zamana kadar nerede kalacagın konusu ise karışık. Ben ya misafirhane bulacagım ki o da biraz zor ya da gidip özel yurda kayıt yaptırcagım.

Daha önce devlet yurtlarının misafirhanesinde kalmak için basvurmuş, kalmış, daha önce yedekte olup sonradan asil olmuş arkadaşlar varsa içinizde yardımcı olabilir mi acaba? Ne yapalım bekleyelim mi , misafirhane işleri nedir ne değildir vs. ?
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu 2012-09-03 (14:43)
mmeerrviss demiş ki:
Arkadaşlar ,

Dün itibariyle Kredi Yurtlar Kurumu Yurt basvuru sonuçları açıklandı hem ara sınıfların hem yeni kayıtların , ikisinie de içeriyor.

Peki şimdi ne olacak,? Asildekilerin dertlenmesine gerek yok direk gidip kayıt yapabilirler. Ancak beim gibi (ara sınıf) yedekte olan arkadaşların düşünüp birşey yapması gerekiyor.

Benim genel yurt yedek sıram: 1803. Ekim -Kasıma kadar sana yurt çıkar diyenler çok. O zamana kadar nerede kalacagın konusu ise karışık. Ben ya misafirhane bulacagım ki o da biraz zor ya da gidip özel yurda kayıt yaptırcagım.

Daha önce devlet yurtlarının misafirhanesinde kalmak için basvurmuş, kalmış, daha önce yedekte olup sonradan asil olmuş arkadaşlar varsa içinizde yardımcı olabilir mi acaba? Ne yapalım bekleyelim mi , misafirhane işleri nedir ne değildir vs. ?

öncelikle bende senin ile aynı durumdayım ve bir iyi bir kötü haberim var kötü haber bizim yedek olduığumuz sıra sadece ara sınıf olanlarmış yani öyle ilk kez kayıt olanların ilerlediği hızda ilerlemiyormuş mesela kasımda yedek 2000 alıyorsa onlar
arasınıflar daha 600'de fln oluyormuş (bilmiyorum belki daha yüksektir) neyse iyi haber ise istanbul bölgesindeysen eğer bu bölgede sıra hemn geliyormuş (malum 400.000 öğrenci olduğundan istanbulda) o yüzden fazla beklemessin diyenlerde var.

misafirhane işleri ise benim tecrübe ettiğim kadarıyla, yedekte isen kyk'a bir misafir öğrenci müraacatı yapıyorsun ( internet üzerinde de yapabiliyorsun, bölge müdürlüğüne gidip orada da yapabiliyorsun bu işlemi) istersen

http://www.istyurtkur.gov.tr linkini takip edebilirsin.

misafir olarak barınma başvurunu yapınca seni isteğine göre ya genel yurt yada ücreti farklı yurta misafir olarak yerleştirirler, yalnız tabi yemek fiş'inden eksik kalırsın ve fiyatı aylık 110 (genel yurt) 110-180 (ücreti farklı yurt) civarıdır.
seni o yurdun herhangi bi odasına tayin ederler ve o odanın o yatağın sahibi (asil çıkacak kişi) gelinceye kadar orada klaırsın asil gelincede başkla bir odaya tranferini yaparlar asil sıran çıkana kadar böyle gider bu. (merak etme o kadar zoırt bırt transfer olmuyorsun)

şimdi aklıma gelenler bu kadar, aklına takılan varsa daha sorabilirsin.

eğer tek altın bir öneri istiyorsan oda şudur; Ne olursa olsun elini çabuk tut misafir olarak müracat etmek için. çünkü bi süreden sonra yurtlar seni bşaından savıyor yer kalmadı diye.
Konu 2012-09-03 (17:26)
Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Evet İstanbuldayım ben de . Sevindim sıranın çabuk gelmesine.

Yemek fişi fln hiç önemli değil, özel yurtta 5 katını veriyorum aylık ücretin.
Şimdi mesela yarın gidip bölge müdürlüğünden msafir ögrenci basvurusu yapmak istiyorum, bunun sonucu hemen belli oluyor mu? Yarın geç bir tarh değil dimi, daha 2 bugün başladı yurt kayıtları . Gülümsüyor
Konu 2012-09-03 (20:42)
mmeerrviss demiş ki:
Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Evet İstanbuldayım ben de . Sevindim sıranın çabuk gelmesine.

Şimdi mesela yarın gidip bölge müdürlüğünden msafir ögrenci basvurusu yapmak istiyorum, bunun sonucu hemen belli oluyor mu? Yarın geç bir tarh değil dimi, daha 2 bugün başladı yurt kayıtları . Gülümsüyor

Rica ederim, istanbul için evet dediğin gibi sıra birden geliyor 1000'ler 2000'ler pek dert değil en fazla 1 ayda geliyor.

önemli olan bu arada misafir olarak barınma için elimizi çabuk tutmamız, çünkü herkez misafirliğe illa düşünecek doğal olarak bi noktadan sonra yurtlarda yer yok diyip başlarından savacaklar.

Ankara bölge'de olsaydın daha çok yardımcı olabilirdim çünkü burada siteden online başvuru yapabiliyorz misafirhane için ve okulumuzun açılma durumuna göre sonuçlanıp işlemlerimizi yapıyoruz.

ama istanbulun sitesinde şuan böyle bir bölüm göremedim. o yüzden bölge müdürlüğüne gidip (muhtemelen orası şuan keşmekeş gibidir)
-siz sadece misafirhanede kalmak için gelmiştim diyince muhtemelen sizi bir yurda yönlendirir başvurunuzu alır sonra o yurt ile muhattap olursunuz yerleşme durumları vs.

Bu arada meraklanmayın daha erken bile misafirhane başvurusu için, ankara bölge bugün açtı başvuruları ki 10 eylülde resmen açılacak yurtlar.
ama bir hafta içinde çoğu kişi nasıl olsa sıra gelecek bi ay bari misafir kalıyım diye düşünecek ve yer arıyacak, siz o zamana kadar müracatınızı yapıp yurtunuza gitmiş olursunuz bile.

tabi önceden bölge müdürlüğünü arayıpda ön bilgi almakda fayda var.
Konu 2012-09-03 (21:42)
fjkl demiş ki:
mmeerrviss demiş ki:

Rica ederim, istanbul için evet dediğin gibi sıra birden geliyor 1000'ler 2000'ler pek dert değil en fazla 1 ayda geliyor.

önemli olan bu arada misafir olarak barınma için elimizi çabuk tutmamız, çünkü herkez misafirliğe illa düşünecek doğal olarak bi noktadan sonra yurtlarda yer yok diyip başlarından savacaklar.

Ankara bölge'de olsaydın daha çok yardımcı olabilirdim çünkü burada siteden online başvuru yapabiliyorz misafirhane için ve okulumuzun açılma durumuna göre sonuçlanıp işlemlerimizi yapıyoruz.

ama istanbulun sitesinde şuan böyle bir bölüm göremedim. o yüzden bölge müdürlüğüne gidip (muhtemelen orası şuan keşmekeş gibidir)
-siz sadece misafirhanede kalmak için gelmiştim diyince muhtemelen sizi bir yurda yönlendirir başvurunuzu alır sonra o yurt ile muhattap olursunuz yerleşme durumları vs.

Bu arada meraklanmayın daha erken bile misafirhane başvurusu için, ankara bölge bugün açtı başvuruları ki 10 eylülde resmen açılacak yurtlar.
ama bir hafta içinde çoğu kişi nasıl olsa sıra gelecek bi ay bari misafir kalıyım diye düşünecek ve yer arıyacak, siz o zamana kadar müracatınızı yapıp yurtunuza gitmiş olursunuz bile.

tabi önceden bölge müdürlüğünü arayıpda ön bilgi almakda fayda var.

çok teşekkürler,
umarım dediğin gibi olur, yarın halledebilsem başka bişey istemiyorum Gülümsüyor
Konu 2012-09-03 (23:21)
mmeerrviss demiş ki:

çok teşekkürler,
umarım dediğin gibi olur, yarın halledebilsem başka bişey istemiyorum Gülümsüyor

merak etme büyük ihtimalle bu durum sorun yaratmayacaktır, en fazla "bugün değil yarın (belki iki gün sonra Gülümsüyor başvurular başlıyacak o zaman kimlik fotokopi fotoğrafla gel diyebilirler,
yalnız takiplilik çok büyük önem taşıyor tabi Göz kırpıyor