Konu Norveçte yaşam 2005-09-28 (13:39)
Değerli arkadaşlar,

Norveçte yaşam ucuzmudur,pahalımıdır? Ucuzsa ne kadar ucuz, pahalıysa ne kadar pahalı? Örneğin, bir ay ortalama ne kadar harcarsınız? yardımcı olursanız sevinirim
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu 2005-09-28 (13:44)
arkadasım ben norvec hakkında bısey bılmıorum ama unıversııtelerının ıyı oldugunu bılıorum....eger ben bısey ogrenırsem sen haberdar ederım....ama benım sana onerım almanya hem bıraz daha sıcak...hemde unıversıtelerı daha kalıtelı....ve karıyerın cok ıyı olur....neyyyse eger almanya hakkında bılgı almak ıstıosun aban sorabılırsın...cunku ınsallah ekım sonunda bremene ucuorum....unıversıte ıcın...neyyyse sana bol sanslar
Konu "zengin" dene adamlar:D 2005-10-04 (16:41)
selam norvec hakkında biraz bilgim var ucuz mudur pahalı mıdır dedein yaa::...
maalesef cok pahalı
kıyas yaparsam anlarsın: burada bir malboro paketi 3-4 milyonken orda turk bparasıyla 16 milyona tekabul ediyo.
ev kiraları (2 oda 1 salon) 4000 ila 5000 kron 1 kron 200.000 lira(ikiyuzbin lira)
ama buna karsılık orda maaslar cok iyi.. ornegin bir muhendis turkiyede bir ayda 1 milyar alacam diye catlarken orda muhendis ayda 5 milyar artı prim vs. gibi deli paralar kazanıyo.
yani diyeceğim su ben cok istiyorum gitmeyi
ve ugrasıyorum
yani orda calışıp iyi para biriktirirsen turkiyeye dondugunde "zengin"
denen insanlardan olursun:D Hayret ediyor
iyi dusunmek ve cabalamak lazım
mesaja cevap yazarsan sevinirim
iyi gunlerr
Konu 2005-10-28 (10:06)
bende şu sıralar norveçde yüksek lisans olanağını hararetle araştırmaktayım,evet ülke acayip pahalıymış fakat orada öğrenci olarak çalışma olanağımız varmı acaba,yoksa benim para yetmez yani Gülümsüyor
Konu 2005-10-28 (14:06)
önce ülkenin dilini öğrenmen gerek. ayrıca ilk sene iş olanağı da vermiyorlar. yani isveç ve finlandiya'da böyle, muhtemel norveç'te de böyledir.
Konu Norvecte yasamak 2006-04-06 (15:55)
Arkadaslar bu cevabim sizler icin umarim cok gec olmamistir, bu siteyi yeni buldum.

Ben yaklasik olarak 22 senedir Norvecte yasiyorum. Buraya nasil ögrenci olarak gelirsiniz bilemem, nasil vize alirsiniz onu da bilmiyorum ama bunlara Norvec konsoloslugu cevap verebilir.

Norvec kac senedir oldugu gibi bu senede dünyanin en pahali ülkesi secildi. Helede Oslo cok ama cok pahali. Burda yasam sartlari okadar da kolay degil. Evet cok pahali ama maaslarda güzel demissiniz, ama burda cogu insan o maaslarla ucu ucuna yasiyorlar. Hersey cok pahali. Hava sartlari cok olumsuz ve insanin icini karartiyor.
Burda en önemlisi dil, mutlaka en azindan ingilizce bilmeniz gerekiyor. Norvecin cogu ingilizce biliyor.

Insanlari da pek cana yakin degillerdir, havasi soguk insanlari soguk. Yani burda kendinizi cok yanliz hissedebilirsiniz.

Egitim olarak Norvecin okullari cok kaliteli, herseyi sürekli gündem tutmaya calisiyorlar.

Ve okul yaninda calismak icin burda cok iyi imkanlar var, nerdeyse her ögrenci calisir. Ama tabiki yine dil cok önemli, ve kesinlikle Norvecce cok önemli bilmeniz eger calismayi düsünüyorsaniz.

Aklima su an gelenler bukadar. Eger ögrenmek istediginiz baska seyler varsa, yardimci olurum
Sayfa / 6
12345 … Sonraki SayfaSon Sayfa