Konu YENİ ZELANDA YA GÖÇMEN OLARAK GİTMEK 2006-09-05 (00:39)
arkadaşlar yeni zelandaya göçmen olarak ailemle gitmek istiyorum
planım 6 aylık bir dil okuluna gitmek 6 y süresince oraya adapte olabilirsem göçmen olarak kalmaya çalışacagım
ama ilk önce vizeci memuru nasıl ikna edecegim çünkü ailemle gidecegim hem ben hem eşim dil kursuna yazılacagız ama vizeci memurdan vizeyi nasıl alacagız bana fikir verebilirmisiniz memnun olurum ilk büyük sorunum vizeyi almak daha önce yeni zelanda vizesi alan arkadaşlar varsa nasıl oldugunu anlatırsa diger ülkeler gibi çok mu zor oluyo çok mu kıllık yapıyolar arkadaşlar lütfen yardım
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu 2006-09-07 (23:14)
adamların işleri güçleri yok seni yeni zellandaya alcaklarr haaa öle bişe olsaydı türkiyede beleşçi kalmazdı aq Gülüyor Göz kırpıyor
Konu 2006-09-09 (18:36)
Alıntı:
adamların işleri güçleri yok seni yeni zellandaya alcaklarr haaa öle bişe olsaydı türkiyede beleşçi kalmazdı aq

Sen ilk önce şu konuşma tarzını değiştir ve bilmediğn şey hakkında da yorum yapma araştır ondan sonra konuş
HERŞEYDEN ÖNCE İNSAN OLMAYI BİL.
Avustralya ve Yeni zellanda her yıl bilmem kaç bin kişi göçmen alıyor.. Ve bu ülkelere Göçmen olaRAK kalmak için puanlama sistemi var bunu içinde eğitim da var

eğer belli bi sene dil okulu ve ya üniversitede okursan göçmen olarak başvuru yaPABİLİYORSUN

ama tabi sen ne işi yapıyoırsun kaç yıl ingilizce seviyen nedir daha açık bilgiler yazarsan daha çok bilgi alırsın.
Konu tşk arkadaşım 2006-09-10 (02:51)
2 yıllık y.o.mezunuyum dericiyim yani sizinanlayacagınız sekilde tabakhane
ustalık yapıyorum kesilen bir koyunun derisini kimyasal olarak işleyip kürk haline getiriyorum bu meslegimi yeni zelanda yapabilirmiyim hayvancılıkta ileride olan bir ülke ingilizcem normal okulda ögrendigim seviyede yani yetersiz ilk önce burda sıkı bir 6 ay lık kursa gitmem gerekiyo işlerimi yarlarsam bunu yapacagım sadece benim meslegimi orada yapabilirmiyim bu meslekleri nerden bula bilirim yaşım 35 28 yaşında avustralya konsoloslugundan viezede red yedim gidemedim benimle aynı odayı paylaşan arkadaşım 3 aylık kursa gidip oraya yerleşti şimdi deri ticareti yapıyo ben 6 aylık kurs için başvurdum bana red cevabı verdiler onun şartları daha kötü idi ama ingilizcesi orta derecedeydi ona vize verdiler vizeci memurun o günkü piskolojik durumumu etkili oluyo vize alıp alamamız
yeni zelanda da çok problem çıkartırlarmı evraklar tamam olupta vize alamama ihtimali varmı dil okulu için başvurcaz ama sonuçta onlarda biliyolar orada kalma yolnu arayacagımızı niye birbirimizi kandıracak yalan beyanlarla vizeci memuru ikna edelim ki belli kurallar koyarsınız onları yerine getiren vizesini alır okulsa okul göçmenlikse göçmenlik gider
fikirlerinizi .bilgilerinizi benimle baylaşırsanız memnun olurum teşekkürler Yüzü kızarıyor
Konu 2006-09-20 (13:53)
Merhabalar,

Bir onceki baslikta yazdigim gibi ben Melbourne sehrinde 4 sene gecirdim, hem okudum hem calistim. Avusturalya ile Yeni Zenlanda'nin kurallari farkli olmadigi icin cevap yaziyorum...

Ingilizcenizin ne kadar gelismis veya kotu olmasi onemli degil. Ama demis oldugunuz gibi o vizeci memurun hali, tavri, o gunku psikolojik durumu cok onemli. Yalniz ben laga luga yapmayacagim, en kisadan cozumu soyleyeyim, Ist'da vize islemlerini, okul kaydini vs vs yapan sirketler var, cuzi bir para odeyerek hemen vize alabilirsiniz. Sizin daha once red cevabi almis olmaniz biraz kotu bir durum ama korkacak birsey yok, o acentalar size konsoloslukta ne sorular sorulcagindan, ne cevaplar vermeniz gerektigine kadar, "suna evet, ona sakin hayir deme"'ye kadar; her turlu bilgiyi vereceklerdir. Ben kesinlikle o acentalari oneririm, benim basvurdugum zaman taa 98 deydi, 2 gunde vizemi aldim, uctum gittim, simdi hala varmi yokmu bilemiyorum, biraz arastirma ile ulasabilceginize eminim.

Ayrica oyle vatandaslik almak falan kolay degil, ben 4 sene uni'de okumus olmama ragmen hak kazanamadim, 1 senelik daha kurs gerektiriyordu, ona da kalmadim artik (cok pismanim geldigim gunden beri Gülümsüyor ). Senelerce dunyanin heryerinden suruyle insani vatandas kabul ettiler, ne yazik ki bizim insanlarimiz da her turlu kolayligi kotuye kullandi, Yunanlar, Italyanlar, Asyalilar, vs vs vs de dahil olarak, o zamanlar cooook zordu, simdi gecti 4 sene, ne kanunlar gelmistir kim bilir. Ama gitmek istegindeyseniz, ulke 1 numara.

Bol sans dilerim, umarim yardimci olabilmisimdir...
Konu 2006-09-20 (13:54)
Merhabalar,

Bir onceki baslikta yazdigim gibi ben Melbourne sehrinde 4 sene gecirdim, hem okudum hem calistim. Avusturalya ile Yeni Zenlanda'nin kurallari farkli olmadigi icin cevap yaziyorum...

Ingilizcenizin ne kadar gelismis veya kotu olmasi onemli degil. Ama demis oldugunuz gibi o vizeci memurun hali, tavri, o gunku psikolojik durumu cok onemli. Yalniz ben laga luga yapmayacagim, en kisadan cozumu soyleyeyim, Ist'da vize islemlerini, okul kaydini vs vs yapan sirketler var, cuzi bir para odeyerek hemen vize alabilirsiniz. Sizin daha once red cevabi almis olmaniz biraz kotu bir durum ama korkacak birsey yok, o acentalar size konsoloslukta ne sorular sorulcagindan, ne cevaplar vermeniz gerektigine kadar, "suna evet, ona sakin hayir deme"'ye kadar; her turlu bilgiyi vereceklerdir. Ben kesinlikle o acentalari oneririm, benim basvurdugum zaman taa 98 deydi, 2 gunde vizemi aldim, uctum gittim, simdi hala varmi yokmu bilemiyorum, biraz arastirma ile ulasabilceginize eminim.

Ayrica oyle vatandaslik almak falan kolay degil, ben 4 sene uni'de okumus olmama ragmen hak kazanamadim, 1 senelik daha kurs gerektiriyordu, ona da kalmadim artik (cok pismanim geldigim gunden beri Gülümsüyor ). Senelerce dunyanin heryerinden suruyle insani vatandas kabul ettiler, ne yazik ki bizim insanlarimiz da her turlu kolayligi kotuye kullandi, Yunanlar, Italyanlar, Asyalilar, vs vs vs de dahil olarak, o zamanlar cooook zordu, simdi gecti 4 sene, ne kanunlar gelmistir kim bilir. Ama gitmek istegindeyseniz, ulke 1 numara.

Bol sans dilerim, umarim yardimci olabilmisimdir...
Sayfa / 2
12 Sonraki SayfaSon Sayfa