Konu Türkiye gençlik birliği - www.tgb.org.tr # 2007-03-08 (16:52)
Kayıt: 2007-02-18 (12:33)
Mesaj: 11
Türkiye Gençlik Birliği, Türk gençliğini Mustafa Kemal devrimleri çerçevesinde birleştirme kararı alan ve 40 üniversiteden 64 öğrenci topluluğunu genel siyasa içinda temsil eden Türkiye'nin en büyük gençlik örgütlerinden birisidir. Kısa adı "TGB" dir. Tüm parti, kurum ve derneklerden bağımsız hareket eder.

Merkezi Ankara'dadır. Türkiye'nin pek çok şehrinde şubeleri bulunmaktadır.

Türkiye Gençlik Birliği'nin kurulması kararı 19 Mayıs 2006 tarihinde Ankara Üniversitesi DTCF Farabi Salonu'da, 40 üniversiteden 62 öğrenci topluluğunun katılımıyla toplanmış olan Türkiye Gençlik Kurultayı'nda alındı. TGB'ye destek veren toplukların sayısı kurultay ertesinde 59'a düşmesine karşın, süreç içerisinde yeni katılımlarla destekçi toplulukların sayısı 64'e ulaştı.
Derneğimizin amacı sağ-sol ayrımı olmaksızın ülkemiz gençliğinin atatürkçü düşünce çerçevesinde birleştirilmesi ve ülkemizin içinde bulunduğu sömürü durumundan i emperyalist saldırılardan bir an önce kurtarılmasıdır. Bu amaçla Derneğimiz gençler arasında tanıtım faaliyetleri yapmakta , ülkemizin geleceğini ilgilendiren önemli konularda atatürkçü gençliğin fikrillerini belirten çalişmalar yapmaktadır. bunlardan bir kaçı sözde ermeni soykırımına karşı çeşitli yürüyüşler , papa'nın istanbula gelişini hacivat-karagözlü bir mitingle protesto edilmesi , çumhurbaşkanlığı koltuğunun irticaya ve işbirlikçilerine bırakılmaması için taksimde 10 mart cumartesi günü toplu yürüyüş , anıtkabir ziyaretleri , gençlik konferansları , Atilla ilhan kültür merkezleri ...vs..

Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan rahatsız olan tüm atatürkçü arkadaşlarımızı derneğimize bekleriz.

Tam bağımsız ve özgür bir Türkiye için
1 defa değiştirildi En Son: 2012-08-22 11:34:00
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı