Konu İngiltere- Bournemouth yaşam masrafı???? 2007-07-21 (18:12)
Arkadaşlar, Bournemouth' da aylık yaşam masrafı yaklaşık ne kadar olur? 1 yıllığına gidiyorum finans master için. Ayrıca Bournemouth hakkında bilgisi olanlar; yaşam, çalışma imkanı gibi konularda yazarlarsa çok sevinirim. Bunun dışında İngiltere' de 1 yıllık master mı daha mantıklıdır yoksa herşey bir tarafa 2 yıl olsada Amerika mı? Gitmeden, İngiltereyle ilgili iş bulma zorluğu, insanlarının soğukluğu ve çok pahalı olması gibi olumsuz şeyler duyduğum için soruyorum bu soruyu.
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu 2007-07-22 (14:58)
Merhaba, aynı soruların cevaplarını bende bırkac ay once aramıstım.Genel izlenimim bournemouth da 200-300 pound degısen fıyatlarla haftalık yasam. İş bulma imkanı kişiye göre değişse de az.Ben de şimdilik dil okuluna gidıyorum ve master ıcınde uk yı dusunuyorum ama şimdilik master için US ye kaymaya bile başladım.Kardeşim US de insanıyla geniş yelpazesiyle ve iş imkanları ile daha cazip geliyor şuan gözüme(9 ay uk deneyiminin sonunda nasıl karar verırım ve ne sekılde yonlenırım bılemıyorum).
Pek sorularına kesin cevap veremesemde zaten kesin ve gerçeği yaşadıkça öğrenicez fazla düşünmeye de gerek yok ayrıca.
Bir arkadaşımda finans master ı ıstıyor seneye hangi okulu düşünüyorsun yazarsan bende arkadaşımı şimdiden yönlendirebilirim.
Hayatında başarılar dilerim umarım herşey gönlünce ve hayırlarla olur.Eğer bournemouth a gelirsen görüşmek üzere.....
Konu 2007-07-24 (01:00)
Teşekkürler yorumların için. Şu anda bütün işlemlerim hazır, yani pasaport, vize, yurt, hatta uçak bileti. Şartlar öyle gösteriyoki bir sene Bournemouth Uni. deyim. Amerika için fikir değiştirsem kış dönemine ancak gidebilirim, 2 sene de master süresi, geri gelip iş hayatına girdiğimde 2.5-3 sene gibi bi süre alır bütün bunlar. Her ne kadar Amerika'ya gitmek istesemde, Amerika macerası yerine, seneye eylülde tekrar burda olmak ve İngiltere' de master yapmış biri olarak bir an önce iş hayatına atılmak, hayatımı bir düzene oturtmak adına daha akılcı ve avantajlı geliyor. Fakat diğer arkadaşlarda konuyla ilgili yorumlarını yazarlarsa çok sevinirim.
Konu 2007-08-01 (22:03)
ben bournmouth u cok sevdim deniz kenarinda cok guzel bi yer. valla ben gittigim de cok yasli insan vardi emekli olan oraya yerlesiyor herhalde. ama diyebilirim ki diger yerlere gore daha pahali bi yer. bayagi da turk var ben 2 gunun icin de en az 20 tane turk gordum.

kiralar cok pahali. yemek parasi falan sana bagli gidip bi guzel bi restorantta da yiyebilirsin ki bu cok pahali olur. ama konserve hazir corba etc idare edersen sana haftalik pek bisey tutmaz. bournmouth ta gece hayati ingilterenin heryerinde oldugu gibi ordada iyiymis ben fazla disari cikmam ama arkadaslarim iyi oldugunu soyledi yani gezecek tozacak yerler cok. alisveris merkezleri cok. ama sana tavsiyem herzaman indirimleri bekle. oyle pahali kiyafetler alma hemen hemen butun magzalar indirime gider o indirimleri bekle. ben sezonluk indirimleri beklerim kiyafetlerimi oyle alirim oyle daha ucuz nerdeyse yari fiyatindan fazla indirime gidiyor magzalar.

yurtta kalmak istersen onu bournemouth universitesinin websitesine bak accomodation kismina bak fiyatlari belki verir.

valla bournmouth ta underworld sea var orasi ilgimi cekmisti. bunun disinda denizi portsmouth un denizinden daha guzel en azindan yuzebiliyorsun bournmouth taki denizde. ama ingiltere de havalarin pek guzel olmadigini biliyorsun:)

neyse aklima gelen simdilik bu kadar

kib
kolay gelsin
Konu YASAM SANA BAGLI ....... 2007-08-02 (09:34)
ARKADASLAR BEN BOURNEMOUTH A GELDIM COK SUKUR...

GELDIGIM SIRKETIN YAZ OKULU ICIN YOLLADIGI 12 OGRENCIYE REHBERLIK ETTIM.ONLARDAN BILIYORUM KI BIZ 4GUN OLDU BURDAYIZ

BEN 80 POUND HARCADIM 55 POUNDU OTOBUS BILETI (AYLIK) 10 POUND VODOFON SIMKART VE KONTORUYLE.GERI KALANIDA SUDUR OGLEN YEMEGIDIR FALAN. AMA EVDE KALIYORUM VE ONLARIN PARASINI ONCEDEN VERMISTIM.

YURTTA KADAL BIR ARKADASIM VAR O 4 GUNDE 200 HARCADI HERGECE PUB CLUB TAKILIYOR AMA O FAZLA ACILDI 4 HAFTA BURDA DIYE BIR BIRA 3 POUND BURDA.

GECE HAYATI SUPER GUZEL PUBLAR VAR DENIZ SAHIL PARKLAR GUZEL TURKIYENIN BODRUMU GIBI OLAMASAKTA INGILTERE ICIN OYLE BIR YER.

COK FAZLA TURK VAR FAKAT TANISMAZSANIZ BENIM GIBI TURKCE KONUSMAZSINIZ AMA 4 GUNDE 20 TURK ARKADAS YAPIP ONLARLA GEZENLERDE VAR.

GORDUGUNUZ GIBI HERSEY SIZIN ELINIZDE.AMA TURKLER HERYERDE YINEDE INGILIZCEYI GUZEL VE YERINDE OGRENMEK ISTIYORSANIZ BOURNEMOUTH U TERCIH EDIN DERIM

SAYGILARLA......
Konu 2007-08-03 (01:05)
keske o2 alsaydin sim kartini aylik £10 yuklediginde 300 tane bedava msjin var ve de tr ye msj 10p. ucuz hatlardan ararsan tr yi cok ucuza konusabiliyorsun. eger 300 tane bedava msj istemezsen yerine 50 dakika bedava konusabiliyorsun ingiltere ici.

neyse degistirmek istersen en azindan biliyorsun o2 nun avantajlarini:)
Sayfa / 5
12345 Sonraki SayfaSon Sayfa