Konu diş hekimliği 1.sınıf diş derslerinde neler öğreniliyor!!! 2007-07-28 (18:12)
arkadslarr diş hkmliği 1.sınıf dişlerinde sabundan diş, alçıdan fln diş ypmadan baska neler öğreniliyoo yardımlarınııızıı bekliiiyorumm
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu 2007-08-24 (12:42)
ben 1.sınıfı bitirdim..tüm dişlerin özelliklerini öğrendiğimiz protes die bir dersimiz var..mumdan yada sabundan diş yapılıyor ancak alçıdan değil.çok kolay gibi gözüksede gidersen hiçde kolay olmadığını görüceksin..el becerisi ve çok çalışma istiyor tamamen.anatomi dersi aldım ve maddeler bilgisi die bir ders var.maddeler bilgisinde alçının mumun vs..özelliklerini öğrenioruz..tarih türk dili gibi dersler var..mesleğe yönelik derslerimiz arasında tıbbi biyoloji,biyofizik ,genetikvar.bunlar hep genel tıp dersleri ilk yıl çok zor olmuyor genel olarak..zorlanılan 2 baş ders var biri tıbbi biyo. diğeri organik kimya..bu ikisi çok dikkat istiyor..organik kimya lisedeki gibi değil kesinlikle zorluyor...nse bakalım umarım seversin bu mesleği..meslektaş olduk galiba:) byee
Konu 2007-08-24 (16:45)
bilgiler içinn gerçekten cook tesekkur ederimm:) eger rahtsız olmazsan sana sormak istediğimm bi sorum daha varrr hangii aletleri lazım oluyoo ona göreee hazırlayayımm şimdidenn, evett meslektas olduk :Çok mutlu byy