Konu Isvicredeki universitelere kayit kosullari 2008-02-17 (11:08)
Arkadaslar, isvicredeki okullara kayit kosullari degismistir

http://www.crus.ch/information-programmes/reconnaissance-swiss-enic/admission/admission-en-suisse/pays/turquie-l.html?L=1

kisacasi artik

1. lise diplomaniz
2. isvicrede yoneldiginiz bolumun tr deki herhangi bi universitesinden kayit belgesi.

yani artik puanla ilgili herhangi bi kosul yok. eminim bunun sebebi de Tr de her 3 ayda bir puanlama ile ilgili sistemin degismesidir. herkese basarilar.

N.B. Herkesin gorebilmesi icin lutfen bu basliga cvp yazmayiniz.
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu 2008-03-09 (17:10)
mehmet_zengin demiş ki:
Arkadaslar, isvicredeki okullara kayit kosullari degismistir

http://www.crus.ch/information-programmes/reconnaissance-swiss-enic/admission/admission-en-suisse/pays/turquie-l.html?L=1

kisacasi artik

1. lise diplomaniz
2. isvicrede yoneldiginiz bolumun tr deki herhangi bi universitesinden kayit belgesi.

yani artik puanla ilgili herhangi bi kosul yok. eminim bunun sebebi de Tr de her 3 ayda bir puanlama ile ilgili sistemin degismesidir. herkese basarilar.

N.B. Herkesin gorebilmesi icin lutfen bu basliga cvp yazmayiniz.

kayit gereklimi yoksa kazandi belgesi de yeterli mi bir de sormak istedigim Almanya`dan aldigimiz Testdaf sonucu üniversitelerde genel kabul görüyormu.

Tesekkürler..
Konu 2008-03-09 (18:59)
kayit olmus olman gerekio, kayit yapmadigin surece nasil okuldan belge alabilirsin ki ? yani universite bu adam bizim okulda ogrencidir die kagit vermeli, bu daha acik galiba Mr. Green kayit yaptigin zaman uni diplomani filan aliyor ama zaten ilk basvuruda isvicrede orjinalini vermene gerek yok orjinalini okula basladiktan sonra sunuyorsun. almanyadaki sinaw hakkinda da hic bi bilgim yok ama almanyada seni universiteye sokuosa isvicrede de sokar bence ama bu sadece bi deduction, baska da yorum yapamam.
Konu 2008-03-16 (22:08)
mehmet_zengin demiş ki:
kayit olmus olman gerekio, kayit yapmadigin surece nasil okuldan belge alabilirsin ki ? yani universite bu adam bizim okulda ogrencidir die kagit vermeli, bu daha acik galiba Mr. Green kayit yaptigin zaman uni diplomani filan aliyor ama zaten ilk basvuruda isvicrede orjinalini vermene gerek yok orjinalini okula basladiktan sonra sunuyorsun. almanyadaki sinaw hakkinda da hic bi bilgim yok ama almanyada seni universiteye sokuosa isvicrede de sokar bence ama bu sadece bi deduction, baska da yorum yapamam.

ögrenci belgesi degil ama üniversite yerlesti belgesi var. Sanirim isvicrede kabul eder sonucta bir kayit yapilmamis..
Konu açıköğretim 2009-01-12 (03:55)
mehmet_zengin demiş ki:

Slm Mehmet kardeşim
Bu yıl açıköğretimde işletme okuyorum.İsviçre'de de işletme okumak istiyorum.
Peki bu üniversite kayıt koşulunu açıköğretimde karşılıyormu?
Zürich üniversitesini aradım.Uzaktan eğitim problem yaratabilir dediler.Kesin bir cevapları yok.
Sen Cenevre üniversitesinde okuyorsun.Cenevre üniversitesinin sitesinde ingilizce herhangi bir bilgi yok.Bende sana sorayım dedim.Açıköğretim kaydını sayarlarmı acaba?
Yardımcı olursan sevinirim.Saymıyorlarsa tekrar öss ye giricem.Sayıyorlarsa açıköğretimde notlarımı yükselticem.
Cevabını dört gözle bekliyorum... Şok olmuş
Konu !!!!!!!!!!!! 2009-01-16 (22:52)
merhaba,

isviçre de üniversite eğitimi için 2 seçeneginiz var arkadaşlar:

1. Türkiyede Öss Sinavina girip, Türkiyede bir üniversitede isviçre de okumak istediğiniz bölümün aynısını kabul ettiklerini dair bir belge lazim. Ondan sonra burada Üniversiteye bas vuruyorsun ve onlar basvurunu degerlendiriyor. ÖSS'deki sonuçlarina göre bir degerlendirme yapiyorlar . Almanca sart ama. Bunun için ya Türkiyede Goethe'den bir belge aliyorsun, yada burada bir kursta Almanca ögrenip Zürih Üniversitesinin Almanca kursuna giriyorsun.

2. Yurt disindan gelipte burada Üniye baslama girisiminde bulunan ögrenciler için, Friburgta bir sene hazirlik yapabiliyorsun ve sonunda sinavlara giriyorsun. Almanca, Ingilizce, Matematik, Tarih ve bir seçmeli (Cografya, Bioloji, Fizik veya Kimya) derslerinde egitim görüyorsun. Sinavlari geçersen Isviçrede çogu Unilerde Zürih Üniversiteside dahil okuyabiliyorsun (ETH'nin kendi sinavlari var).
Tabiki bunun için Friburgta kalman lazim, orada yurtlar var ve kursun ücreti 5200 CHF + 3200 CHF Almanca kursu + 600 CHF Sinav ücreti.
www.vkhs.ch

kolay gelsin...
Sayfa / 3
123 Sonraki SayfaSon Sayfa