Konu ingiliz porseleni yemek takımı nerde bulurum 2008-08-16 (04:40)
arkadaşlar sorum biraz garip kaçacak ama biliyorsunuz ingiliz porseleni meşhur. beni de izyarete gelecek olan tanıdıgımın boyle bir istegi var. ingiliz porseleni yemek takımı almak istiyor. nerde bulunur unlu bir markası varmıdır? nerelere bakmam lazım? ek olarak fish and cips yiyebildeğimiz guzel bi yer var mı cok ucuk fiyatta olmayan Gülümsüyor
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu 2008-08-16 (22:35)
royal doulton, spode, wedgwood, minton-bularin hepsinin uretim yerleri stafforshire bolgesi..royal doulton daha duyulmus bir marka disarda. promosyon zamaninda 12-15 pounda dusuyor ufak biblolar. arkadasim 6 kisilik cay setini 50 pounda almisti yine promosyonda. ancak her halde pahali. bunlarin su an ingilterenin her bolgesinde magazasi var mi bilmiyorum. porselen yapim yerleri (potteries) staffordshire bolgesinde bulunuyor, ben bu bolgede yasiyorum, dolayisiyla goruyorum ama burda bile her yerde yok, kalkip baska sehire gitmek gerek.

orjinal marka magazalarinin yaninda bir suru insan evdeki marka porselen takimlarini ve tabaklarini car boot sale'lerde satiyor burda. bunlardan birisi de stafford pazar gunu car boot sale, milletin evinde artik kullanmak istemedigi malzemeleri, mallari sattigi pazar, ikinci el pazari da denilebilir (garage sale). 1-2 pounda ozel gun tabaklari, 15 pounda hic kullanilmamis cay setleri var, ve tabii bunlarin en genc olani 5 yasindadir. bazi porselen takimlar ya da modeller su an uretilmiyor ve bu pazarda onlari bulmak da mumkun. ben 2-3 tane tabak, cay fincani aldim gunluk kullanim icin herhalde en fazla 5 pound odemisimdir.
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı