Konu YATAY GEÇİŞTEN KORKMAYIN SANILDIĞI KADAR ZOR DEĞİL!! 2009-02-15 (17:48)
Çok mutlu MRB ARKADAŞLAR BU KONUYU AÇMAMIN SEBEBİ YATYA GEÇİŞ YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLMAK . YATAY GEÇİŞ SANILDIĞI KADAR ZOR OLMAYA AMA HAKKINDA BİSÜRÜ ASILSIZ BİLGİLERLE KİRLETİLEN Bİ YÖNTEM GEÇMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR BURAYA YAZARLARSA SORULARINI SEVİNİRİM HERKESE İY AKŞAMLAR Çok mutlu
2 defa değiştirildi En Son: 2012-08-28 13:36:46
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı 
Konu yatay geçişi gözünüzde büyütmeyin 2009-02-17 (00:09)
Evet Aysel sana katılıyorum. Benimde gözümü korkuttular yok hocalara söyleme hocalar takar sana bırakılar falan diye. Yok işte transkriptinizi vermezler falan hepsi hikaye.
Ama ne var iki üniversite arasındaki zaman kısıtlıysa yani sizin üniversiteniz yarı döneme geç giriyor ve yatay geçiş yapmak istediğiniz üniversite 2. döneme başlayacaksa yani zaman sorununuz varsa gidin hocalarla konuşun sizin sınıfın notlarını erken açıklasınlar ben öyle yaptım.
Sizin yeterki notlarınız iyi olsun gerisi hikaye. Yatay geçiş hakkında bilgi almak isterseniz bunu yapmış biri olarak bilgilerimi sizinle paylaşırım.
Konu 2009-02-23 (15:13)
arkadaşlar yatay geçiş konusunda hem size katılıyorum hemde katılmıyorum. katıldığım noktalar hocaya söyleme takar mantığı. katılmadığım ise kolay olduğu şu bi gerçek yatay geçişte öss puanı+okul ortalaman+iki okul arası denkliğe bakılır. denklik dediğim hadise okulların birbirlerine bakış açısı. ayrıca yatay geçiş yapar bilmemnereye giderim bilmemne bölümüne atlarım mantığıyla bi okula yerleşmeyin çünkü yatay geçiş kontenjanı 5'i geçmez. araya 1-2 torpillide kaynayabilir.

herkese başarılar
Konu 2009-03-06 (18:43)
böyle bir başlık açmanız çok makbule geçti sağolun..
ben 1.sınıfım ve öys açıklandığı günden beri daha okula gitmeden kaydımı bile yaptırmadan yatay geçiş işini araştırmaya,geçenlerle,başvuranlarla,okullarla,rektörlerle vs. iletişime geçtim...bu okulda kalmayı kesinlikle istemiyorum,malesef 93gün daha da sabretmek zorundayımÜzgün ilk zamanlardan beri geçiş istediğim için 1.dön ortalamam iyi. 2. dönemden korkuyorum,ya derslerim kötülerse fln diye..inş böyle giderse geçiş yaparımAllahın izniyle..
ama hocalar duymasın takarlar mevzusunu anlamadım...bencede takarlar(özellikle bizim okulda)çğnkü hiçbi hoca öğrencisini başka bi okula kaptırmak istemez,başka bi okulun tercih edilmesini istemez..hernyse...
sorum şudur,biliyosunuzdur inş..benim bölümm sinema tv..iletişim radyo sin tv ye geçiş yapabilirmym..bi okulu aradım sordum geçilemez heralde dei yani kesin bişey demedi...ama inş geçilioydr çünkü istanbulda sinema tv devlet üniv de mimarsinan ve marmara da var..alternatif olurdu başvuruda...
sinema tv ye yatay geçişle geçen,geçen bir tanıdığı olan vs varsa lütfen yazsın kaç ortalmayla geçti??

vede geçiş yapan arkadaşlar nasıl ge.tiler vs herşeyi anltsınlar lütfen..özellikle istanbuldaki bi üniversiteye geçenler...
Konu 2009-03-08 (01:48)
arkadaşım öncelikle kafana bu kadar takma 2. dönemin derslerini, 1. dönemde çok korktun muhtemelen ama geçtin. 2. dönemde böyle olacak. sen sadece dersine çalış ve sonra kafanı dağıt. gerisi kolay yani sen sadece hak et. en yakın arkadaşına bile söyleme yatay geçiş yapacağını, yerin kulağı vardır derler. bişey olmaz belki ama sen yinede finallerin bittikten sonra güvendiğin hocalarına danış. rektörle falan konuşayım deme. adam başarısız bile olsan bırakmak stemez ki başarılıysan hiç istemez.

o gün geldiğinde sen dilekçeni verdikten sonra seve seve vericekler onlar sana transkriptini. senin gittiğinden müdürün yada rektörün haberi bile olmaz. sadece sekreter imzalayacak.

dediğin bölümler arası yatay geçiş oluyor mu o konuda bir bilgim yok. geçmek istediğin üniversiteye durumu belirt. gerisi sana kalmış...
dediğim gibi kafana takma, ne dersleri nede yatay geçişi , umarım gönlünce olur...
Konu 2009-03-08 (13:05)
cevapladığınız için çok teşekkür ederim...inş olur gerçekten..
evet 1.dönem de korkuyodum,ozaman ne nasıldr tam da bilmiyordm çok çalıştım ve en yüksek ortalama bnm sınıfta..ama bu dönem hocalar zorluyor nebileyim ben artık derslere çalışmaktan sıkıldım...bir de şöyle bişey var;en yüksek ortalama bnm ama bizim bölümün en kötü yerinde okuyrm ben..yani sınıfta herkesin aklında geçiş var..ama şöyle var kesinlikle bnm gibi değil ama herkes şuan bana niye geçiş yapmadın diyor okadar bilgisizler yani 1.sınıfta geçiş olmadığını bilmeyecek kadar...bir iki kişinin ortalaması bana yakın onlar tedirgin ediyor beni..yani derslerden ziyade bide böyle şeyleri düşünmek zorunda kalıyorum...zaten her yönden geçiş o sınıfta hakeden benim,bilgi olarak da nebileyim her bakımdan yani...
bu iş çok canımı sıkıyor ama..geçişten başka bişey düşünemiyorum...hele bu dönem çok zorladındım ilk günden beri okulu bırakmayı bile düşünüyorum ama ilk dönem ortalamama kıyamıyorum...böyle işte...zaten geçiş yapamazsam başka alternatifler düşünücem..inş gerek kalmaz geçerim ama ben o okulda okumayı,oradan mezun olmayı kesinlikle istemiyorum..inş böyle bişey olmaz...
Sayfa / 10
12345 … Sonraki SayfaSon Sayfa