Konu MAKEDONYADA EĞİTİM 2010-09-04 (15:25)
MAKEDONYADA EĞİTİM İÇİN TIKLAYIN www.rumeliegitim.com
Makedonyada eğitim bir ayrıcalıktır,çünkü Makedonya eğitim sistemi AB eğitim sistemine uyumludur.Makedonyada eğitim bir ayrıcalıktır çünkü,Makedonya üniversiteleri Avrupa'da yükselen değerdir.
Ülkemizde eğitim sistemi çarpıklığı nedeniyle lise eğitiminden sonra öğrencilerimizin büyük çoğunluğu,üniversitelerde tercih ettiği bölümü okuma şansını elde edememekte ve dolayısıyla hayallerinden vazgeçmektedir.
Yurtdışı eğitimde yeni alternatif Makedonyada Eğitim' dir.Makedonya üniversitelerinde eğitim alabilmek için herhangi bir sınav veya puan şartı aranmaz.Hayal ettiğiniz Yurtdışı üniversite eğitimini ve kariyer planlarınızı Ab standartlarında, Makedonyada Eğitim alarak gerçekleştirebilirsiniz. Makedonyada eğitim alabilmek için lise mezunu olmanız yeterli.Makedonyadaki üniversiteler,Makedonya eğitim sistemi, Makedonyada eğitim ve Makedonyada yaşam gibi konularda, Makedonya Eğitim Danışmanlığı ofisimize müracat etmeniz halinde,Makedonyada eğitim için Makedonyada ki üniversiteler ve fakülteleri hakkında geniş bilgi alabilirsiniz.Makedonyada eğitim,ülkemizde olduğu gibi iki dönemden oluşur.Makedonyada eğitim,Eylül ayında başlar Haziranda biter.

Makedonyadaki üniversiteler, ülkemiz üniversiteleri ile denktir yani YÖK DENKLİĞİ vardır.Bu nedenle Makedonyada üniversite eğitimi aldığınızda diplomalarınız ülkemizde geçerlidir.Yani Makedonyada eğitim aldığınızda,Türkiye'de gerek özel sektörde gerekse kamuda iş bulabilirsiniz.Yurtdışı eğitim, alternatif eğitim olarak araştırıldığında dikkat edilmesi gereken başlıca konular vardır.Bunlardan ilki, düşünülen ülkenin sosyal ve ekonomik durumu.Üniversitelerin ve tercih edilecek fakültenin ülkemizde denkliğinin olup olmadığı.Bunlar öğrenci için en önemli konulardır.Biz Makedonya eğitim danışmanlığı olarak bu konuları sizler için araştırdık ve yurtdışı eğitim için en uygun ülkenin Makedonya ve Makedonya üniversiteleri olduğuna karar verdik.Makedonyadaki üniversite fiyatları gerçekten çok uygun.Makedonyadaki Üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri, 1000 € ile 3000 € arasında değişmekte.Biz yıllık 1000 € eğitim ücreti olan üniversiteleri tavsiye ediyoruz.Barınma,yeme ,içme yaşam gibi masraflar için bir öğrenciye ortalama 250 ile 300 € yeterli.Makedonyada eğitim aldığınızda sadece siz öğrencilerimiz değil,ailelerinizde maddi anlamda kazançlı çıkacak.Çükü bu fiyatlarla yurtdışında eğitim alabileceğiniz başka uygun bir ülke bulamazsınız.Yani Makedonyada eğitim almak,Avrupada eğitim almaktan çok daha uygun.

Makedonyadaki üniversitelerimizde eğitim almaya karar veren öğrencilerimiz, kayıt için gereken evraklarını hazırlayıp kurumumuza teslim ettikleri andan itibaren bütün iş ve işlemleri biz tamamlıyoruz.Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra,Makedonya'ya gidişimizi organize ediyoruz.Karşılıklı olarak belirlediğimiz tarihte Makedonya'ya birlikte gidiyoruz.Burası çok önemli.Biz Rumeli Eğitim Merkezi olarak hiçbir öğrencimizi yalnız başına göndermiyoruz.Sizinle birlikte gidiyoruz.Oysa çoğu kişi ve kurum olduğunu belirten aracı şahıslar sizinle birlikte gitmezler.Sizi yalnız gönderirler ve sözde elemanları sizi karşılayacaktır.Çoğu zaman bu belirttikleri gibi olmaz ve bir çok sıkıntı yaşanır.Bu nedenle bu konuya özellikle dikkat edilmesi gerekir.Havalimanında bizi Makedonya'da ki Rumeli Eğitim Merkezi yetkilileri karşılar.Etrafı gezeriz birlikte,sizin için kiraladığımız eve yerleşirsiniz.Makedonyada eğitim alacağınız üniversiteyi gezeriz,çarşı pazarı gezeriz etrafı tanıyın diye.

Nihayet büyük gün gelir ve siz Makedonyada Üniversite eğitimine başlarsınız,hayalinizdeki gibi.Biz ise yeni öğrencilerimiz ile tanışmak ve onlara da hizmet verebilmek için ülkemize,Türkiye'ye döneriz.Bir sonraki Makedonya'ya gelişimizde tekrar tekrar ziyaret ederiz sizi.Ülkeye uyum konusunda sizi yalnız bırakmayız yani.

Önemli bir konuyu daha sizlerle paylaşmak isterim.Bu paylaşım sitesinde ve birçok başka yerde okumuşsunuzdur eminim.Makedonyada sadece KİRİL İ ETODİ Üniversitesi dışında başka üniversitelerin denkliği yoktur diye.Tamamen yanlış bilgilerdir bunlar.Bu yanlış bilgilerden de anlamanız gerekir ki bu kişi veya kurumlar ne kadar ciddi olabilirki.Henüz Kaç tane üniversitenin Ülkemizde YÖK tarafından Denkliği var,bunu bile doğru bilmeyenlerden ne hayır gelirki.

Makedonya Devlet Üniversitelerinin Ülkemizde YÖK DENKLİĞİ mevcuttur.
Bu üniversiteleri sıralayalım:
- Kiril İ Metodi Üniversitesi ;Başkent Üsküp'te bulunur.Makedonya'nın en eski ve en büyük üniversitesidir.Yıllık eğitim ücreti sözel bölümler 2500 €,sayısal bölümler ise 3000 €.
- ST.Clement Ohridski üniversitesi;Bitola'da (Manastır) bulunur.Manastır üniversitesi olarakta bilinir.Makedonya'da kinci kurulmuş devlet üniversitesidir.Yıllık eğitim ücreti 1000 €.
- Tetova devlet üniversitesi;Tetova'da kurulmuş ücüncü devlet üniversitesidir.
- Goce Delcev üniversitesi;Başkente 90 km mesafede İştip şehrinde kurulmuş dördüncü devlet üniversitesidir.Bu üniversitede tıp,ecfzacılık,diş hekimliği bölümleri 1000 €,diğer bölümler ise 600 €.

Bu üniversitelerin denkliği mevcuttur.
Siz sevgili öğrencilerimize önemli bir uyarı daha.Hangi ülkede ve üniversitede eğitim alacaksanız,YÖK'e yazılı olarak başvuru yapın.Gitmek istediğiniz okulun denkliği varmı yokmu sorun.Yök size yazılı olarak cevap veriyor.Denklik konusunda muhatabınız YÖK'tür.
Başka da kimseye inanmayın.
Bir diğer önemli konu da MYO'lulara yönelik lisans tamamlama konusudur.2 yıllık MYO mezunları da bu konuyu bizzat YÖK'e sormalı.Çünkü bir yılda lisans tamamladığını söyleyenler var.Oysa YÖK bunu kabul etmiyor ve enaz 6 ay hazırlık+intibak+eksik kredi tamamlanması olarak kabul ediyor ki bu da enaz 3 yıl eder.

MAKEDONYADA EĞİTİM İÇİN
Bizi arayabilirsiniz : 0212 296 25 22 - 23
Bize yazabilirsiniz : info@rumeliegitim.com
Bizi ziyaret edebilirsiniz:www.rumeliegitim.com
3 defa değiştirildi En Son: 2010-09-20 12:39:56
Başa Dön Başa Dön   Alıntı Alıntı