İzmir Yaşar Üniversitesi

İzmir Yaşar Üniversitesi
İzmir Alsancakta 7000 metrekare alanda kuruludur. 6000 metrekaresi kapalı alandır.
Yaşar Üniversitesi internet sitesine gir
TurkStudent Yaşar Üniversitesi Mesaj Panosuna gir

Kuruluş: 1998
Adresi: Yaşar Üniversitesi Şehitler Cad. 1522 Sok. No:6 35230 Alsancak/İzmir
Bulunduğu Şehir: İzmir
Mail Adresi: info@yasar.edu.tr
Tel: +90 0(232) 463 33 44
Santral numarası: +90 (232) 463 33 44
Dil: İngilizce


Tarihçe
Yaşar Üniversitesi, 'Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı' ve Üniversitesi'nin kurucusu olan Sayın Selçuk Yaşar'ın önderliğinde 14 Nisan 1998 tarihininde kurulmuştur. Yaşar Üniversitesi 7 Ekim 2002'de öğretime açılmıştır

Kampüs
İzmir Alsancakta 7000 metrekare alanda kuruludur. 6000 metrekaresi kapalı alandır.


Fakülteler ve Bölümler
Fen-Edebiyat Fakültesi
Matematik Bölümü
İstatistik Bölümü
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İşletme Bölümü
Ekonomi Bölümü
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Dış Ticaret Bölümü
Pazarlama Bölümü
Para ve Sermaye Yönetimi
İletişim ve Halkla İlişkiler
Muhasebe
Yabancı Diller Yüksekokulu


Yemek
Öğrencilerin beslenme ihtiyacı kampus'un kafeteryasında özel catering şirketi ile yapılan anlaşma doğrultusunda hazır yemek şeklinde karşılanıyor. Ayrıca konukevinde öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği seçmeli menüler halinde sunulur. İçecek makinaları mevcuttur. Öğrenciler otelin marketinden veya hemen otel civarında bulunan alışveriş merkezinden faydalanabilirler.


Sağlık
Kampüste doktor ve hemşiresi mevcut bir sağlık merkezi vardır. Konukevinde (yurt) öğrenciler 24 saat boyunca açık olan revirden ilk tedavileri için faydalanabilirler. Önemli vakalarda öğrenci,sağlık görevlisi nezdinde Çeşme devlet hastahanesinden yararlanabilir.


Yurtlar
Kız ve erkek öğrencilerin temel ihtiyaçları düşünülerek özenle planlanmış Altın Yunus Çeşme Otelinin özel konukevleri bölümü, çağdaş altyapısı ve modern görüntüsü ile öğrencilere temiz ve sıcak bir aile atmosferi sunmaktadır. Öğrenciler kendileri için ayrılmış bu özel konukevi bölümünde 1.Sınıf tatil köyü'nün sunmuş olduğu her türlü konforla birlikte yaşarlar. Yurt odaları 1ya da 2 kişiliktir. Odalar, öğrencilerin -aynı odada bulunsalar bile- birbirlerini rahatsız etmeksizin istedikleri zaman ders çalışabilecekleri, istedikleri zaman uyuyabilecekleri biçimde tasarlanmıştır.


Spor
Yaşar Üniversitesi Spor Merkezi geniş çaplı bir sağlık ve spor hizmeti sunmaktadır. Fitness, jimnastik salonu, tenis kortları, voleybol ve basketbol sahaları ile hizmete hazırdır. Üniversite içindeki ortamı zenginleştirmek ve güzelleştirmek adına her türlü etkinliği sağlarken; kampüs içindeki öğrenciler ve öğretmenler arasında üretken ve sosyal bir hava yaratır. Yaşar Üniversitesi Halkapınar tesislerinde öğrencilerimiz boş vakitlerinde spor eğitmenimiz nezaretinde basketbol, voleybol, atletizm, fitness center ve kapalı yüzme havuzundan faydalanmaktadırlar.Halı saha futbol takımımızda çarşamba günleri maç oynamaktadır. Üniversitemiz içerisinde öğrenciler bilardo, masa tenisi, satranç gibi spor olanaklarına sahiptir.


Kültürel ve Sosyal Olanaklar
Yaşar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Müdürlüğü bünyesinde çeşitli öğrenci toplulukları vardır. Bu topluluklar yıl boyu faaliyetlerini sürdürmektedir. Astronomi ve Uzay Kulübü, Skuba Dalış Kulübü, Sosyal Aktiviteler Kulübü, Uluslararası İlişkiler Kulübü, Yaşar Yönetim Kulübü, Tiyatro Kulübü Bilgisayar Kulübü, Dans Klübü vb.... Klüpler öğrencilerin sosyal ve kültürel isteklerini karşılamaktadır.


Ulaşım
Kampüs şehir merkezi olan Alsancak'ta bulunduğu için her türlü ulaşım vasıtasıyla ulaşılabilir konumdadır.


Burslar
Yaşar Üniversitesi %100 ve %50 karşılıksız burslar vermektedir.

Akademik Başarı Bursu Ayrıca kayıtlı olduğu öğretim programında birinci akademik yılın sonundan itibaren bölüm derslerini tamamlayan ve genel not ortalaması (4.00 üzerinden) 3.50 veya daha yukarı olan öğrencilere izleyen akademik yıl için Mütevelli Heyet tarafından saptanacak bir oranda burs verilebilir.

Yaşar Üniversitesi'ne kayıt olduktan sonra, öğrenciler Üniversite'nin çeşitli birimlerinde çıkabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda Finansal Destek Bursu'ndan yaralanmak için başvurabilirler.


Yıllık Ücret
2003-2004 Akademik yılı ücretleri:
YU- WSI İngilizce Hazırlık Okulu 5.400 ABD Doları
Lisans programları 5.400 ABD Doları
Önlisans programları 4.900.000.000 TL

Eğitim ücreti tüm okul ücreti olup, öğrencilerin kütüphane, bilgisayar laboratuarı ve revir gibi hizmetlerden yararlanmasını da kapsamaktadır. Toplam üç taksitte, ilk taksidi kayıt sırasında ve diğer yarısı ikinci yarıyılda iki eşit taksit halinde olmak üzere, Üniversitece ilan edilen tarihlerde ödenir.


Aradığın bilgileri bulamadın mı? Sorularını Mesaj Panosuna yaz!
Yardımsever Turkstudent topluluğundan kısa sürede cevap alacaksın ;-)
» Mesaj Panosuna geçmek için tıkla!

Vakıf Üniversiteleri