İletişim – Cep Telefonu - İngiltere

İngiltere’den ailenizi aramanın en ucuz yolu calling cardlar...
İngiltere’den ailenizi aramanın en ucuz yolu calling cardlar. Bu kartları Off-licence denilen bakkal türündeki marketlerde bulabilirsiniz. Bu kartlarda dikkat etmeniz gereken arayacağınız şehre göre en tasarruflu olanı seçmenizdir. Fiyatları 5-10 ve 20 pound olarak değişen kartların 5 poundluklarını 3.50 ye bulmanız mümkündür. Genellikle Türkiye’nin büyük şehirlerine £5’luk kartlar ile –bu kartları £3.98p ye bulabilirsiniz- yaklaşık 70 dakika konuşma yapabilirsiniz.

Bunun dışında İngiltere’de bir yıl kalmayı planlıyorsanız size tavsiyem hatlı bir telefon ve hat almanızdır. İngiltere’de en düşük hat kirası aylık £15’dur ve cep telefonuna ücret ödemeden sahip olabilirsiniz. Eğer bir seneden az kalacaksınız Türkiye’de kontürlü hat olarak anılan “Pay as you go” denilen hatlardan edinebilirsiniz bu tip hatlarda en uygunu “Virgin” marka hattır ve £10 a böyle bir hat alıp paranız ve gereksiniminiz oldukça para yükleyebilirsiniz bu hatta.

Türkiye’de ki, cep telefonunuzu kullanmamanızı tavsiye ederim ama kısa bir süreliğine acil işlerinizi için tercih edebilirsiniz, biraz masraflı olacağını ve hattınızın uluslararasına açık olması gerektiğini unutmayın.

Celal Erdoğdu
İngiltere
TurkStudent


Aradığın bilgileri bulamadın mı? Sorularını Mesaj Panosuna yaz!
Yardımsever Turkstudent topluluğundan kısa sürede cevap alacaksın ;-)
» Mesaj Panosuna geçmek için tıkla!

İngiltere'de Sosyal Hayat